Kultni forum

Kultni

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Kuca iz bajke

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 2 od 3]

26 Re: Kuca iz bajke taj 10/3/2014, 20:35

Gost

Gost
Natural homes

27 Re: Kuca iz bajke taj 10/3/2014, 21:04

duhovni

Eto pozdrav,egejn.. Angel1 tema,odnosno topic je fenomenalan i sviđa mi se.Da nije ovolika gužva na planetu,i to najviše u gradovima,opet radi posla i svega,bolje bi svakako bilo živjeti kao hobbit i baviti se malo stočarstvom i zemljoradnjom.Svakako bolje nego,živjeti u bolesnim velikim gradovima..10+ za temu

28 Re: Kuca iz bajke taj 10/3/2014, 21:11

Gost

Gost
oooo welcome again  Very Happy 

malo nabacujem idejice za vreme kada mi grad vise nece biti potreban ... nadam se uskoro
svaka od slika ima po neki detalj izvodljiv .. tek onako igram se , hvala

29 Re: Kuca iz bajke taj 10/3/2014, 21:15

duhovni

Pa gle,meni se već muči i od grada i od smoga,i od gomile ljudi,a ideja sa za sve se zbrinem doslovno svojim rukama,sve više me privlači.Lova je nakupita,jedino ne znam gdje bi prošlo ovo,definitivno ne pored ekipe Mrak Sataraš,koja ne priznaje niti kuće graćene prije 50 godina,sa svim dozvolama i reganjem  Shades 

30 Re: Kuca iz bajke taj 10/3/2014, 21:16

Gost

Gost
izvini moram ici , gosti iznenada , dodjem posle

31 Re: Kuca iz bajke taj 10/3/2014, 21:19

duhovni

uživaj.. Smile 

32 Re: Kuca iz bajke taj 10/3/2014, 23:53

Gost

Gost
@duhovni ::Pa gle,meni se već muči i od grada i od smoga,i od gomile ljudi,a ideja sa za sve se zbrinem doslovno svojim rukama,sve više me privlači.Lova je nakupita,jedino ne znam gdje bi prošlo ovo,definitivno ne pored ekipe Mrak Sataraš,koja ne priznaje niti kuće graćene prije 50 godina,sa svim dozvolama i reganjem  Shades 

Da, vi ste u Hrvatskoj malo zakinuti i sa vecim problemima oko tih dozvola cak i za stare kuce a moguce da sve zavisi i od lokacije gde su salteruse i pisarcici vise alavi, pa se mora i vise ''podmazati'' .
Medjutim, na starom dobrom Balkanu skoro da nema neizvodljivog sto se uz rucak i koverte ne moze uraditi .
Ako se dobro secam tvoje lokacije malo si izasao iz tih tokova i mozda ti  je postalo strano ... ali lako ces se podsetiti jednom kad resis da udjes u te vode
Ovde u Srbiji je situacija malo drugacija i postoje predeli gde se jeftino moze dobiti zemlja  i besplatno planovi razlicitih kvadratura ali je uslov da kuce budu u tom etno stilu , sto se uostalom i trazi .
Malo bi bilo bzv praviti apstraktne vile u sumama , pored reka ili brdima ...
Sve je stvar izbora i zelja ... spojiti lepo i korisno

33 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:04

Gost

Gost
Ovo su neki od preliminarnih projekata

34 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:06

Gost

Gost

35 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:09

Gost

Gost
U ponudi se nalazi 16 modela kuća, podeljenih u četiri tipa - Vojvođanska kuća, Moravska kuća, Šumadijska kuća i Brvnara. Osnove kuća su od 50, pa do 100 kvadratnih metara.

Model 1

Model 2
klasicna kuca usorenih vojvodjanskih sela

36 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:11

Gost

Gost
Model 3

Model 4

37 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:16

Gost

Gost
Moravska kuća
U ovom tipu zastupljena su tri modela kuća - prizemnih i jednospratnih, kao i sa podrumskim prostorijama.

Sve kuće imaju tremove/terase...

...i liče na one koje smo mogli da vidimo u filmovima koji obrađuju srpsku tematiku iz XIX veka.

Tradicija u 80 kvadrata.

38 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:21

Gost

Gost
Šumadijska kuća
I u ovom tipu predstavljeno je pet modela kuće.

Jedan od tipova čak predstavlja celo seosko domaćinstvo, sa vajatom i ambarom.

Uglavnom je reč o prizemnim objektima, osnove od 80 do 100 kvadrata.

39 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:23

Gost

Gost

Terase i tremovi su obavezni deo kuće.

40 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:24

Gost

Gost
Vise nivoa

41 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:26

Gost

Gost
Brvnare cija povrsina baze ide i do 13o m kvadratnih u vise nivoa sa podrumom i garazom

42 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 00:32

Gost

Gost
Uglavnom ocekuje se da uz koriscenje najkvalitetnijih materijala po sistemu kljuc u ruke cena ne predje cifru izmedju 300 i 500 evra po kvadratnom metru ... sto je za vlasnike parcela vise nego dobro

43 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 18:34

duhovni

@Anabela ::Vise nivoa

E ova mi je ono dugoročno solidna,osim hobbitove kuće koja je fenomenalna,no bed je u tome,što nekako ne mislim sa se sa 3500 Eura može tako nešto napraviti(hobbitova).Znatnu sumu bi pojeli razni materijali koji su nužni za hidroizolaciju,a bez kojih bi bilo koja masa(malter,beton) navelik ose vlažili i puštali vlagu u kuću..

44 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 18:35

duhovni

Krivu sliku stavih.Mislio sam na ovi zadnju od Annabele..

45 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 19:56

Gost

Gost
@duhovni ::Krivu sliku stavih.Mislio sam na ovi zadnju od Annabele..

Mislio si na brvnaru  Very Happy  ... ta je kuca predvidjena da bude prekrivena snegom dobar deo zime i zato ima takav krov

46 Re: Kuca iz bajke taj 11/3/2014, 20:04

Gost

Gost
@duhovni ::
......,osim hobbitove kuće koja je fenomenalna,no bed je u tome,što nekako ne mislim sa se sa 3500 Eura može tako nešto napraviti(hobbitova).Znatnu sumu bi pojeli razni materijali koji su nužni za hidroizolaciju,a bez kojih bi bilo koja masa(malter,beton) navelik ose vlažili i puštali vlagu u kuću..

I meni je jasno da to nema sanse da se izvuce sa tim parama osim ako krenes po granje u sumu i imas svu silu besplatne radne pomoci pri gradnji ... pa opet ... kao sto rekoh , igram se  Wink 

Ima nacina da se dobro uradi izolacija i bez novih materijala i mada to nama deluje neverovatno sada , kuce koje su radjene pre 100 godina se drze jos uvek dobro .
Slucajno znam kako su se radile jer su mi pricali oni koji su je pravili ( umrli su u medjuvremenu ) i znam kad je rusen jedan deo takve kuce gde su spoljni zidovi bili debeli najmanje 70 cm , bas nigde nije bilo vlage a nije koriscen ni malter ni beton

47 Re: Kuca iz bajke taj 21/3/2014, 21:16

Gost

Gost
http://www.viralnova.com/dream-dome-home-thailand/

Jos jedna kucica koja navodno kosta 9000 $  Grat 

Na pocetku skrolovanja utisak je bio ... maaa daaj ... koja glupost
al do kraja ... pa .. u najmanju ruku interesantno ... Kucica za odmor

When most people imagine their dream home, they probably think of a large, sprawling vacation house that cost hundreds of thousands of dollars. When Steve Areen thought about building his dream home, all he had to do was find $9,000 and a place to build. He did just that and, in a few weeks, he had a vacation home in the middle of Thailand that could make anyone drool.

With a Thai friend’s guidance, his son-in-law’s masonry skills and a lot of work, the team made progress quickly.

48 Re: Kuca iz bajke taj 21/3/2014, 21:19

Gost

Gost
The basic structure only cost about $6,000.

In Thailand, materials are cheaper, but it’s still mind blowing to know just how little this cost to make.

49 Re: Kuca iz bajke taj 21/3/2014, 22:05

Gost

Gost
The extra details and furnishings of the home brought the cost up another $3,000.

Totaling approximately $9,000 for the entire home.

50 Re: Kuca iz bajke taj 21/3/2014, 22:15

Gost

Gost
It took elbow grease and dedication

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 2 od 3]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu