Kultni forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kultni forum

Kultni


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Ima tu svega ...

+3
Cat_
escaped
bazilija
7 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 3 od 22]

51Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 11/2/2013, 07:18

Gost

Anonymous
Gost

escaped ::

evo nešto za Popeka...

treba pazit na popsya... ipak je on u godinama Wink takav folklor je za nas mlađe ( ha ha dva školska odmora manje od popa ) silly

52Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 11/2/2013, 08:04

bazilija

bazilija



ja bih s njom sad na kavicu lol!

53Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 11/2/2013, 08:05

bazilija

bazilija

54Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 11/2/2013, 13:22

Gost

Anonymous
Gost

Helenu mogu beskonacno slusati ... uvek mi osvezi dan

55Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 12/2/2013, 13:50

Gost

Anonymous
Gost

Ima tu svega ... - Page 3 167205_10150383321160005_7043965_n

56Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 12/2/2013, 13:51

Gost

Anonymous
Gost

Ima tu svega ... - Page 3 530832_10152432772770005_727210507_n

57Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 12/2/2013, 13:54

Gost

Anonymous
Gost

Ima tu svega ... - Page 3 423177_10151383699400005_593480554_n

58Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 09:27

Gost

Anonymous
Gost

Matematička formula za palačinke

Matematičari sa Sveučilišta u Wolverhamptonu smatraju da su uspjeli razviti matematičku formulu za pripremu palačinaka.

Ona glasi 100 [10L - 7F + C(k-C) + T(m-T)]/(S-E). L je broj ugrušaka u smjesi, F umijeće okretanja palačinaka koje se mjeri od 1 do 100, C ujednačenost smjese od 0 do 10, k je idalna ujednačenost koja iznosi 5, T temperatura tave, m savršena temperature tave, S vrijeme koje je smjesa stajala prije korištenja te E vrijeme koliko su palačinke čekale prije nego što su pojedene.

Što ste bliže brojci 100 to će palačinke biti bolje, a zlatno pravilo nalaže da tava treba biti zagrijana na 190 stupnjeva, u smjesi ne smije biti ugrušaka te smije stajati 30 minuta prije upotrebe i da se palačinke pojedu odmah nakon pripreme.

Autor: RTL

59Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:28

Gost

Anonymous
Gost

.. e zato ja nepravim palacinke Ima tu svega ... - Page 3 1453884616

60Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:48

Gost

Anonymous
Gost

besposlenpop ::Matematička formula za palačinke

Matematičari sa Sveučilišta u Wolverhamptonu smatraju da su uspjeli razviti matematičku formulu za pripremu palačinaka.

Ona glasi 100 [10L - 7F + C(k-C) + T(m-T)]/(S-E). L je broj ugrušaka u smjesi, F umijeće okretanja palačinaka koje se mjeri od 1 do 100, C ujednačenost smjese od 0 do 10, k je idalna ujednačenost koja iznosi 5, T temperatura tave, m savršena temperature tave, S vrijeme koje je smjesa stajala prije korištenja te E vrijeme koliko su palačinke čekale prije nego što su pojedene.

Što ste bliže brojci 100 to će palačinke biti bolje, a zlatno pravilo nalaže da tava treba biti zagrijana na 190 stupnjeva, u smjesi ne smije biti ugrušaka te smije stajati 30 minuta prije upotrebe i da se palačinke pojedu odmah nakon pripreme.

Autor: RTL

ja ih radim bar jednom tjedno, i istina je ovo:
- tava ugrijana, ali ne previše, staviti je na vatru 20-30 sekundi prije izljevanja tijesta
- smjesa mora biti glatka
- prije pečenja nije nužno da odstoji pola sata, ja pečem odmah i fantastične su

Ako mi slučajno ostane smjese, stavim u frižider, a sutradan dodam 2 žlice brašna, dobro razmutim i opet se peku kao friške. Radim ih jaako tanke i odmah stavljam na tanjure da mažu i jedu. Čekaju na red, ali to je cijena da jedu odlične palačinke. Čim se ohlade, nije to to.

61Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:54

escaped



besposlenpop ::Matematička formula za palačinke

Matematičari sa Sveučilišta u Wolverhamptonu smatraju da su uspjeli razviti matematičku formulu za pripremu palačinaka.

Ona glasi 100 [10L - 7F + C(k-C) + T(m-T)]/(S-E). L je broj ugrušaka u smjesi, F umijeće okretanja palačinaka koje se mjeri od 1 do 100, C ujednačenost smjese od 0 do 10, k je idalna ujednačenost koja iznosi 5, T temperatura tave, m savršena temperature tave, S vrijeme koje je smjesa stajala prije korištenja te E vrijeme koliko su palačinke čekale prije nego što su pojedene.

Što ste bliže brojci 100 to će palačinke biti bolje, a zlatno pravilo nalaže da tava treba biti zagrijana na 190 stupnjeva, u smjesi ne smije biti ugrušaka te smije stajati 30 minuta prije upotrebe i da se palačinke pojedu odmah nakon pripreme.

Autor: RTL

to smo mi učili u 7. razredu osnovne škole na predmetu domaćinstvo matematika i NNNI...

koji celebovi. usput tu riječ celebovi nemogu prožvakat ko ni njihove palačinke...te matematičare odmah nominirat za Nobelovu nagradu a ja bih im osobno vlastoručno uručio svakom po dve tople palačinke po ušesima...

62Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:55

Gost

Anonymous
Gost

Anabela ::.. e zato ja nepravim palacinke Ima tu svega ... - Page 3 1453884616
Zato ja ne računam izradu. Zmešam, ostavim da odstoji, izvadim tavicu - i pečem.
Cela mudrost je u organizaciji rada. Cool

63Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:56

Gost

Anonymous
Gost

escaped ::

to smo mi učili u 7. razredu osnovne škole na predmetu domaćinstvo matematika i NNNI...

koji celebovi. usput tu riječ celebovi nemogu prožvakat ko ni njihove palačinke...te matematičare odmah nominirat za Nobelovu nagradu a ja bih im osobno vlastoručno uručio svakom po dve tople palačinke po ušesima...




uvijek čuješ kad ti ime spomenem Ima tu svega ... - Page 3 997057239



Poslednji izmenio Alhambra dana 13/2/2013, 13:57, izmenjeno ukupno 1 puta

64Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:57

escaped



Alhambra ::

ja ih radim bar jednom tjedno, i istina je ovo:
- tava ugrijana, ali ne previše, staviti je na vatru 20-30 sekundi prije izljevanja tijesta
- smjesa mora biti glatka
- prije pečenja nije nužno da odstoji pola sata, ja pečem odmah i fantastične su

Ako mi slučajno ostane smjese, stavim u frižider, a sutradan dodam 2 žlice brašna, dobro razmutim i opet se peku kao friške. Radim ih jaako tanke i odmah stavljam na tanjure da mažu i jedu. Čekaju na red, ali to je cijena da jedu odlične palačinke. Čim se ohlade, nije to to.

jebote, šta to znači " tava ugrijana ali ne previše" ???

65Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:58

Gost

Anonymous
Gost

escaped ::
Alhambra ::

ja ih radim bar jednom tjedno, i istina je ovo:
- tava ugrijana, ali ne previše, staviti je na vatru 20-30 sekundi prije izljevanja tijesta
- smjesa mora biti glatka
- prije pečenja nije nužno da odstoji pola sata, ja pečem odmah i fantastične su

Ako mi slučajno ostane smjese, stavim u frižider, a sutradan dodam 2 žlice brašna, dobro razmutim i opet se peku kao friške. Radim ih jaako tanke i odmah stavljam na tanjure da mažu i jedu. Čekaju na red, ali to je cijena da jedu odlične palačinke. Čim se ohlade, nije to to.

jebote, šta to znači " tava ugrijana ali ne previše" ???

to znači, da mora biti ugrijana, ali ne do te mjere da ti na njoj one 3 kapi ulja gore
trebaš imat osjećaj za filing...kapiraš? Cool

66Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 13:58

Gost

Anonymous
Gost

besposlenpop ::
Cela mudrost je u organizaciji rada. Ima tu svega ... - Page 3 4006036031

Slazem se, sve je u organizaciji .... i ja ... smesam ... i dam drugima da peku Ima tu svega ... - Page 3 1516263760

67Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:01

escaped



Alhambra ::

to znači, da mora biti ugrijana, ali ne do te mjere da ti na njoj one 3 kapi ulja gore
trebaš imat osjećaj za filing...kapiraš? Ima tu svega ... - Page 3 4006036031

pa to nije naučni pristup pečenju palačinka, to znači da experiment bude ponovljiv točno svuda svakome na bilo kojem kraju svijeta, tvoj je pristup više empirijski po sistemu pokušaja i pogreške...

68Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:02

Gost

Anonymous
Gost

Alhambra ::
escaped ::
Alhambra ::

ja ih radim bar jednom tjedno, i istina je ovo:
- tava ugrijana, ali ne previše, staviti je na vatru 20-30 sekundi prije izljevanja tijesta
- smjesa mora biti glatka
- prije pečenja nije nužno da odstoji pola sata, ja pečem odmah i fantastične su

Ako mi slučajno ostane smjese, stavim u frižider, a sutradan dodam 2 žlice brašna, dobro razmutim i opet se peku kao friške. Radim ih jaako tanke i odmah stavljam na tanjure da mažu i jedu. Čekaju na red, ali to je cijena da jedu odlične palačinke. Čim se ohlade, nije to to.

jebote, šta to znači " tava ugrijana ali ne previše" ???

to znači, da mora biti ugrijana, ali ne do te mjere da ti na njoj one 3 kapi ulja gore
trebaš imat osjećaj za filing...kapiraš? Cool
Meni ne stignu zgoret.
Samo zaliješ tijesto i odma se 'ladi ... i čim se odvoji, okrećem ... Ima tu svega ... - Page 3 E070
Gotova je čim se s druge strane zadimi (i ja pečem tanke, al čim bleđe).

69Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:02

escaped



Alhambra ::
escaped ::

to smo mi učili u 7. razredu osnovne škole na predmetu domaćinstvo matematika i NNNI...

koji celebovi. usput tu riječ celebovi nemogu prožvakat ko ni njihove palačinke...te matematičare odmah nominirat za Nobelovu nagradu a ja bih im osobno vlastoručno uručio svakom po dve tople palačinke po ušesima...




uvijek čuješ kad ti ime spomenem Ima tu svega ... - Page 3 997057239


imam senzore...

70Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:04

bazilija

bazilija

escaped ::
besposlenpop ::Matematička formula za palačinke

Matematičari sa Sveučilišta u Wolverhamptonu smatraju da su uspjeli razviti matematičku formulu za pripremu palačinaka.

Ona glasi 100 [10L - 7F + C(k-C) + T(m-T)]/(S-E). L je broj ugrušaka u smjesi, F umijeće okretanja palačinaka koje se mjeri od 1 do 100, C ujednačenost smjese od 0 do 10, k je idalna ujednačenost koja iznosi 5, T temperatura tave, m savršena temperature tave, S vrijeme koje je smjesa stajala prije korištenja te E vrijeme koliko su palačinke čekale prije nego što su pojedene.

Što ste bliže brojci 100 to će palačinke biti bolje, a zlatno pravilo nalaže da tava treba biti zagrijana na 190 stupnjeva, u smjesi ne smije biti ugrušaka te smije stajati 30 minuta prije upotrebe i da se palačinke pojedu odmah nakon pripreme.

Autor: RTL

to smo mi učili u 7. razredu osnovne škole na predmetu domaćinstvo matematika i NNNI...

koji celebovi. usput tu riječ celebovi nemogu prožvakat ko ni njihove palačinke...te matematičare odmah nominirat za Nobelovu nagradu a ja bih im osobno vlastoručno uručio svakom po dve tople palačinke po ušesima...
Ima tu svega ... - Page 3 2493160508

71Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:05

Gost

Anonymous
Gost

danas je trinaesti ..počinje korizma..a vi se raspisali o delicijama

72Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:07

escaped



urbanstyle ::danas je trinaesti ..počinje korizma..a vi se raspisali o delicijama

mi smo reformatori. reformiramo Crkvu i njene običaje...

73Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:09

escaped



sad mi je jasno zašto je Papa dao ostavku. skužio je da se bliži korizma i da će morat gladovat i bit na hostijama i vodi...

74Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:10

Gost

Anonymous
Gost

escaped ::
urbanstyle ::danas je trinaesti ..počinje korizma..a vi se raspisali o delicijama

mi smo reformatori. reformiramo Crkvu i njene običaje...
Pa ja, ode i papa u p.m.

75Ima tu svega ... - Page 3 Empty Re: Ima tu svega ... 13/2/2013, 14:11

Gost

Anonymous
Gost

escaped ::
urbanstyle ::danas je trinaesti ..počinje korizma..a vi se raspisali o delicijama

mi smo reformatori. reformiramo Crkvu i njene običaje...

crkvu treba reformirati..to se slažem .. hrvatske i kršćanske običaje i tradiciju , ne treba dirati....

ali ljude kršćane koji su postali konzumentaristi i od finih tradicija napravili cirkus - da i njih treba reformirati

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 3 od 22]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu