Kultni forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kultni forum

Kultni


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum

+7
Leon
Plovak
Cat_
bazilija
escaped
rollo tomasi
zingaro
11 posters

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 43  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 33 od 43]

rollo tomasi

rollo tomasi

dizem ovu temu na bellin zahtjev, a u cast svih poljoprivrednika, sadnica, mladica, sjemenja, gnojiva, gujavica, motokultivatora, motika, znoja, navodnjavanja...


... i zardinjera, dakako  Very Happy

proljece se vec pomalo vidi, tu je iza zavoja, pogotovo u krajevima gdje nema magle. pa ako jos i nije vrijeme sadnje, treba (i trebalo je vec) poceti s pripremom terena

Gost

Anonymous
Gost

eeeeeeeeeeeee ... Toooo rollooo
sad bi te cmakala al doce one :ljubomorne: pa nesmem  Zubo 

ostalo jos jedno parce pizze , hoces ?

pa da tako lepo , a ne da se pravite vredni  na dobro jutro , taman dodjem ovako lenja i srchem kafu
kad ono citam sta ste sve uradili , prosto se zagrcnem  ..
ovo mogu citati od podneva ... inace su mi zardinjere  na terasi i dalje ... i sad ste me bas onako bacili u razmisljanje sta posejati a da ne treba da pevam svaki dan

Gost

Anonymous
Gost

rollo tomasi ::
proljece se vec pomalo vidi, tu je iza zavoja,  pogotovo u krajevima gdje nema magle. pa ako jos i nije vrijeme sadnje, treba (i trebalo je vec) poceti s pripremom terena

cek rollo a sneg ... pa nije ni bio
negde sam citala da ce u februaru pasti
gledala sam slike zaledjene Nijagare i snimak tornja na Avali , brdo u blizini BG kako je juce izgledalo pod maglom

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 33 482473_469219933184088_928429891_n

prst pred okom se nije video ispod , ala Kutina


edit ... hoce li meni neko reci kako da pripremim zardinjere i sta uopste posejati ... al da bude jestivo
na istocnoj su strani  Connie 

rollo tomasi

rollo tomasi

znam da si me cmoknula, tiho, u sebi  Wink 

svakoj biljci treba pjevati. bit ce bolje i ukusnije. ja bih recimo krumpiru pjevao djecje, kapulici borbene, paprikama rokenrol, tikvicama sevdah, a kupusu novokomponovane. doduse, njih bi pustao s cd-a, slabo ih znam. neka rastu, jer ljubav se ljubavlju vraca.

pizza moze uvijek, vec sam je se uzelio.

Gost

Anonymous
Gost

a jesam al nemoj da im pricas Wink

kako to pevanje meni izgleda komplikovano , mogla bi do terase sprovesti zvucnike
kupus odmah otpada iz kombinacije jer bi me komsije lincovale da pustim nekog baju komponovanog  Zubo 

elem , beli luk , sta fali ... neke mirodjije , vlasac , papricice male ....cherry , ma sta taj maleni , pravi , pa nek se vere uz ogradu
di je ona urbi ... svasta je prosle godine sejala

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::
rollo tomasi ::
proljece se vec pomalo vidi, tu je iza zavoja,  pogotovo u krajevima gdje nema magle. pa ako jos i nije vrijeme sadnje, treba (i trebalo je vec) poceti s pripremom terena

cek rollo a sneg ... pa nije ni bio
negde sam citala da ce u februaru pasti
gledala sam slike zaledjene Nijagare i snimak tornja na Avali , brdo u blizini BG kako je juce izgledalo pod maglom

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 33 482473_469219933184088_928429891_n

prst pred okom se nije video ispod , ala Kutina


edit ... hoce li meni neko reci kako da pripremim zardinjere i sta uopste posejati ... al da bude jestivo
na istocnoj su strani  Connie 

ma dobro, to sam se vise figurativno izrazio. sigurno da pravi kijamet tek treba doci i proci. mislio sam na to da se, bar u nasem podneblju, u pravilu moze saditi vec krajem marta. do tad obicno prestaju mrazevi. sad sam se sjetio kako mi je krajem sestog mjeseca banuo neki slovenac dok sam vadio krumpir. vruce, ja sav u znoju, prljav od zemlje, prasnjavih ruku. a on se zanima za neku adresu. meni malo neugodno sto bas nisam u reprezentativnom izdanju, pa mu kazem kako vadim krumpir. a on sav zacudjen - kaj? kod nas ga tek sade  Smile 

znam sto je avala  Smile 

kako da pripremis zardinjere? ako vec imas zemlje u njima, osvjezi je s malo nove, pomijesaj i to bi trebalo biti to. a sta da sijes? zacinsko bilje mozes uvijek. spominjali smo bosiljak, mozes malo persina, ne znam kako bi radic izgledao u njima  Smile , urbicine cherryce ne narastu previse, pa ako mozes zabosti stap koji ce ih pridrzavati. sigurno ce ti jos netko nabaciti kakvu ideju.

rollo tomasi

rollo tomasi

cini mi se da funkcioniramo na slicnoj frekvenciji  Smile

a nisam prepisivao

rollo tomasi

rollo tomasi


i gdje je vise ona kuya  Rant 

mislim, krajnje je vrijeme...

Gost

Anonymous
Gost

Ima tu raznih perioda kad se sta moze saditi
skoro mi kazu kako su orezivali vinograd ... a meni to nekako rano , medjutim setim se da je u ovo doba bilo uvek snega i jako hladno tako dasi i hteo nisi mogao nista nego cekao prve znake proleca .
Im luk i krompir se mogu najesen posaditi i imati mnogo ranije sve zavisi od klime i iznenadjenja koja ti moze prirediti
ja ti to pomalo u teoriji znam jer slusam i gledam ... iz brazde su me isterali pre jedno 20 godina kad sam motikom krenula unazad lupati da ne gazim po radu ... rekli nemas pojma i ja sela u ligestul ... pa ja , sta cu , bolja pozicija  Zubo 

Ima zemlje u zardinjerama al bojim se da je slaba , moram dovuci novu i pomesati ... valda ce mi nesto pasti na pamet , steta velike terase da zvrji prazna

Gost

Anonymous
Gost

rollo tomasi ::
i gdje je vise ona kuya  Rant 

mislim, krajnje je vrijeme...

neznam ... aj sad ti malo vici i zovi
meni kad dopadne saka , bice veselo  Budo 

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::Ima tu raznih perioda kad se sta moze saditi
skoro mi kazu kako su orezivali vinograd ... a meni to nekako rano , medjutim setim se da je u ovo doba bilo uvek snega i jako hladno tako dasi i hteo nisi mogao nista nego cekao prve znake proleca .
Im luk i krompir se mogu najesen posaditi i imati mnogo ranije sve zavisi od klime i iznenadjenja koja ti moze prirediti
ja ti to pomalo u teoriji znam jer slusam i gledam ... iz brazde su me isterali pre jedno 20 godina kad sam motikom krenula unazad lupati da ne gazim po radu ... rekli nemas pojma i ja sela u ligestul ... pa ja , sta cu , bolja pozicija  Zubo 

Ima zemlje u zardinjerama al bojim se da je slaba , moram dovuci novu i pomesati ... valda ce mi nesto pasti na pamet , steta velike terase da zvrji prazna

luk (jel' to ono sto sto bi mi rekli cesnjak?) se moze. ako i nikne, snijeg ili mraz mu nece smetati. krumpiru vec da. hladnoca mu sprzi stabljiku i onda nix od plodova. meni je izasao u decembru, bilo je toplo, a ova ljencina nije sve savjesno povadila kad je trebalo. bilo je bas fora, pa sam ga izvadio oko dva kila i ispekli smo ga. medjutim, bio je sav nekako staklast. podsjetio me na ciparski koji se kupuje za uskrs.

inace, ligestul je vazna poljoprivredna alatka  Very Happy

Gost

Anonymous
Gost

ja kazem crni luk a u stvari on je beo unutra sa smedjom opnom
a beli luk je cesnjak ... pa da , cula sam da su i njega u Vojvodini vec posadili
Meni se taj krompir bas svidja, kao iz trapa , ako znas sta je to
( nacin cuvanja u zemlji ) i bude malo slatkast ma ukusan ... neka si ti njega zaboravio , nego sto ga nisi svog nasao posle  Very Happy 
Jel ti se oporavila kuca do sada ?

rollo tomasi

rollo tomasi


sjecam se ponesto price o trapu. mislim da si bas ti opisivala kako se sprema krumpir u trap. ima nekog pokrivanja slamom, tako nesto...
ovaj moj zimski mi nije bio ukusan

kuca je dobro, hvala na pitanju. jos sa savovima je trckarala okolo, bili smo ih skinuti prosli tjedan, sve uredno, nista se nije upalilo. mislim da je vec zaboravila da je bila na operaciji.  Smile 

Gost

Anonymous
Gost

Dobro da je ozdravila , kod njih to brzo prodje ako je sve u redu
Jesam pricala o trapu , vidis kako si zapamtio  Very Happy al sad neznam dali je isti ukus ... mozda i nije
al jeste malo sladunjav samo nisam sigurna jel to zavisi od vrste krompira ili je od zemlje .
Uglavnom u trapu sve moze da dise ... a u zemlji bas i ne .
neznam dal Nefri to praktikuje

rollo tomasi

rollo tomasi


da, nefri se samozatajno povukla. a siguran sam da bi imala sto reci i savjetovati nas o kojecemu. tema je tu, uvijek se moze nesto dopisati.



Gost

Anonymous
Gost

pa da ... pisace ovih dana , tako je rekla , sad je u fazi citanja ... al eto da zna da nam je ovo specijalitet kuce ... sve veleposednici ... ni sama neznam koliko imam saksija i zardinjera ... mozda celih 8  Zubo  ogroman je to posao treba studiozno prici i razmotriti

rollo tomasi

rollo tomasi


ne znam kako je kod vas, ovdje se mogu dobiti i poticaji za poljoprivredu. navodno treba imati odredjeni minimum obradivih povrsina, ali cuj, osam zardinjera nije zanemarivo  Smile 

Gost

Anonymous
Gost

Neznam ni ja kako je ovde ... al znam da se uvek zale i strajkuju kad dodje vreme otkupa
kako god okrenes drzava te prevari

8 saksija je pravo blago , samo da znas , mogu sve zacine tu posaditi  :good: 
ko jos jede cvece

rollo tomasi

rollo tomasi


bella, moze jedna molbica. probao bih poslati sliku psa koja se nalazi u memoriji mog kompa, ali ne kuzim kako. moze li neki kratki kurs? vidim gore na traci opcije host an image i insert image. za pocetak ne znam ni koju bih od njih trebao koristiti. ili ako postoji opis na infu, uputi me na njega

pliz  Smile 

Gost

Anonymous
Gost

cek sad cu samo da otvorim link

htela sam ti dati ovaj , http://imageshack.us/

tu sam registrovana ali su imali opciju bez registracije koju su sad ukinuli izgleda pa nista

Ali vidim da vi uglavnom koristite  http://www.zaslike.com/

koji je meni malo nezgodan jer ne vidim koliko se smanjuje slika koju hocu ubaciti , mada ti to ovde ne treba jer ih forum automatski smanji ... pa cu ti taj objasniti

otvoris link
onda ispod imas gomilu browse
stisni prvi ... i otvorice ti se tabla iz kompa da odaberes sliku
nadjes je , klik na nju , obelezis
i klik na open
e sad se ona nasnimava na prvi link
spustis stranicu jos dole i pise
zapocni uploud , klik

i izadje ti strana sa raznim linkovima slike
uzmi onaj sto pise direkt
copiraj desni klik misa , copy
onda na postu otvoris drugu kucicu levo od youtube i tu opet desni klik misa .. paste
i na kraju
insert

i posaljes post

jesi li razumeo , malo konfuzno  Shy

rollo tomasi

rollo tomasi

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 33 <a href=Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 33 2013-05-04151427_zpsce5176d0" />

rollo tomasi

rollo tomasi


jeeeeap! uspjelo.
hvala ti  Very Happy 

Gost

Anonymous
Gost

YEEEEEEEEEEEEEEEEEeeeeee uspeo si  Up 

bas je lepa .... i blesava  Laughing 

Gost

Anonymous
Gost

pa cek ... jel ona operisana ? jel to skorasnja slika ?

rollo tomasi

rollo tomasi

[img]Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 33 2013-05-04151430_zpsb2e02828[/img]

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 33 od 43]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 38 ... 43  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu