Kultni forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Kultni forum

Kultni


Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum

+7
Leon
Plovak
Cat_
bazilija
escaped
rollo tomasi
zingaro
11 posters

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sledeći

Ići dole  Poruka [Strana 39 od 43]

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::aaaaa ... rollooooo ... pu pu puuuu  
necem nista da kazem  :good: 

hahaha, i ja sam zadovoljan. jos sam danas dobio nesto ljutog luka. ne znam jel' bi to bio scavolj? taj je odlican uz uskrsnju janjetinu  Smile 
jos samo jedna...

i naravno  Chekkiss 

Gost

Anonymous
Gost

oooo ... pa ja bila iznenadjenja pa i zaboravila ...  Chekkiss 

tu bi trebao krompir isto lepo da raste , jel?

cek ... pa jel moze tu 2 roda godisnje da se izvuce ? kad si posejao luk ?



Poslednji izmenio Anabela dana 12/3/2014, 22:21, izmenjeno ukupno 1 puta

rollo tomasi

rollo tomasi

a ovdje nadzornik iz poljoprivredne inspekcije sofisticiranom metodom njusenja provjerava kvalitetu nasada i usput pazi da se ne koristi nedozvoljena kemijska sredstva  Laughing 

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 <a href=Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 Nadzorni_zpsef4c194a" />

Gost

Anonymous
Gost

jel to " ona" sto je operisana skoro ?

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::oooo ... pa ja bila iznenadjenja pa i zaboravila ...  Chekkiss 

tu bi trebao krompir isto lepo da raste , jel?

cek ... pa jel moze tu 2 roda godisnje da se izvuce ? kad si posejao  luk ?

luk sam sijao u dvanaestom mjesecu, tako ovdje vecina radi. prosle godine sam u martu, bio je ljut, ali nije narastao do zeljene velicine. stos je da ce on biti zreo za cupanje krajem sestog mjeseca, isto kad i krumpir. mozda bi se dalo jos jednom zasaditi krumpir, ali tad pocinju vrucine pa bi trebalo navodnjavanje, a ja ga za sada nemam.
neka sve ide svojim tokom, prirodno i bez zurbe. i zemlja se mora odmarati.

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::jel to " ona" sto je operisana skoro ?

da, ona je.   malo je zarasla i spustila njuskicu pa vise lici na klupko  Very Happy
i dobro se ponasa. s trinaest godina jos uvijek dobro cuje, potrci, zaigra se, a to bi trebalo znaciti da je sa zdravljem sve u redu.



Poslednji izmenio rollo tomasi dana 12/3/2014, 22:37, izmenjeno ukupno 1 puta

Gost

Anonymous
Gost

kako ti meni lepo prevodis pa znam koji su to meseci ...
mada od sestog da zemlja zvrji prazna bas ne ide , mora da postoji nesto sto je moze dohraniti
a pritom da da roda

Gost

Anonymous
Gost

rollo tomasi ::
Anabela ::jel to " ona" sto je operisana skoro ?

da, ona je.   malo je zarasla i spustila njuskicu pa vise lici na klupko  Very Happy 

pa jel se ona shishaaa ?
ajmeeee  Very Happy 

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::kako ti meni lepo prevodis pa znam koji su to meseci ...
mada od sestog da zemlja zvrji prazna bas ne ide , mora da postoji nesto sto je moze dohraniti
a pritom da da roda

ucili smo mi uskoli i decembar i prosinac, i lipanj i juni, nije to nikakav problem  Smile 
znam, moglo bi se zemlju i bolje iskoristiti, ali ljetne vrucine + turisti + puno drugog posla + malkoc sam lijen  Wink , pa ne zurim nikud

Gost

Anonymous
Gost

a malkooooc samo al si podvukao  Very Happy 
a svi smo ... evo meni upravo gori hleb u rerni i treba dici dooope pa izvaditi ga
inace ce biti reshhhhh pecen ... al jos malkoooc  Zubo

rollo tomasi ::

ucili smo mi uskoli i decembar i prosinac, i lipanj i juni, nije to nikakav problem Smile

ucila i ja al bilo davno pa zaboravila Shy



Poslednji izmenio Anabela dana 12/3/2014, 22:48, izmenjeno ukupno 1 puta

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::
rollo tomasi ::
Anabela ::jel to " ona" sto je operisana skoro ?

da, ona je.   malo je zarasla i spustila njuskicu pa vise lici na klupko  Very Happy 

pa jel se ona shishaaa ?
ajmeeee  Very Happy 

sisa se svaka tri, najvise cetiri mjeseca. po majcinoj strani spada u vrstu kojoj stalno raste dlaka i da se ne sisa vukla bi joj se po tlu, zaplitala i svastanesto  Very Happy 

Gost

Anonymous
Gost

i sad ti cekas toplije vreme da se ne prehladi ... taman pred leto

rollo tomasi

rollo tomasi


planirao sam je voditi za jedno desetak dana. pa cemo staviti i slikicu s novom frizurom. a onda sljedece ide pred ljeto, skroz na kratko, da izdrzi do jeseni.  Smile 

Gost

Anonymous
Gost

jel i sebe tako vodis kod frizera ?
misimmm o jednom trosku , kad vec idete zajedno  silly 

escaped



rollo tomasi ::vrijeme je da poravnam dugove  Very Happy 

ovo tanko i zeleno sto se vidi, a nisu sparoge, to je cesnjak

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 %3Ca%20href=Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 Cesnjak_zps57d175b5" />

nisi obradio particelu sa frezom.

rollo tomasi

rollo tomasi


a ti bas moras pitati sta ne treba?  Rant 
i ja idem kod frizera, ali odvojeno. a ne bih imao nista protiv da me njena frizerka osisa.  Very Happy 
ali necu vise o tome ni rijeci!

Gost

Anonymous
Gost

escaped ::
rollo tomasi ::vrijeme je da poravnam dugove  Very Happy 

ovo tanko i zeleno sto se vidi, a nisu sparoge, to je cesnjak

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 %3Ca%20href=Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 Cesnjak_zps57d175b5" />

nisi obradio particelu sa frezom.

Neznam dal moze tu freza zbog kamencica , istupila bi je brzo

rollo tomasi ::
a ti bas moras pitati sta ne treba?  Rant 
i ja idem kod frizera, ali odvojeno. a ne bih imao nista protiv da me njena frizerka osisa.  Very Happy 
ali necu vise o tome ni rijeci!  

a sto da ne pitam Cool  ... mozda je zgodna frizerka cim je ti vodas tako cesto

rollo tomasi

rollo tomasi

escaped ::
rollo tomasi ::vrijeme je da poravnam dugove  Very Happy 

ovo tanko i zeleno sto se vidi, a nisu sparoge, to je cesnjak

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 %3Ca%20href=Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 Cesnjak_zps57d175b5" />

nisi obradio particelu sa frezom.

jesam za sadnju. ovo je vec okopano, a to moram rucno  Sad  ima ih koji su nabavili male freze pa sade redove na razmak taman za sirinu freze i poslije samo malo dotjeraju moticicom. ja jos nisam toliko napredan. moje imanje je tek u razvoju.

Gost

Anonymous
Gost

rollo , pa koliko je to veliko ? otkad je iskrceno ? jel zemlja odatle ili se donosila ?
paaaaaaa ... pricajjjj

escaped



rollo tomasi ::
escaped ::
rollo tomasi ::vrijeme je da poravnam dugove  Very Happy 

ovo tanko i zeleno sto se vidi, a nisu sparoge, to je cesnjak

Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 %3Ca%20href=Aleja Kapulice -zadnja pošta Kultni Forum - Page 39 Cesnjak_zps57d175b5" />

nisi obradio particelu sa frezom.

jesam za sadnju. ovo je vec okopano, a to moram rucno  Sad  ima ih koji su nabavili male freze pa sade redove na razmak taman za sirinu freze i poslije samo malo dotjeraju moticicom. ja jos nisam toliko napredan. moje imanje je tek u razvoju.

ma dobro je biljke rastu. ja bi jedino izmedju redova posijao konoplju zbog stetocina. konoplja stiti cesnjak i kapulicu.

Gost

Anonymous
Gost

jel znas da medju ovim tecnostima sto parim , postoji i sa ukusom konoplje
naravno bez propratnih efekata ... italijani regularno proizvode  Zubo 

escaped



Anabela ::jel znas da medju ovim tecnostima sto parim , postoji i sa ukusom konoplje
naravno bez propratnih efekata ... italijani regularno proizvode  Zubo 

konoplja i cesnjak su kompatibilni neutraliziraju si mirise tako da je tesko nasnifat konoplju u njivi cesnjaka.

rolo podebljaj proizvodnju... mi cemo ti doc okopavat i zaljevat za simbolycny naknady  Rastadoob 

rollo tomasi

rollo tomasi

Anabela ::rollo , pa koliko je to veliko ? otkad je iskrceno ? jel zemlja odatle ili se donosila ?
paaaaaaa ... pricajjjj

vrt ima sesto kvadrata. ovo sto se vidi na slici je donji dio. to je nekad vec bio vrt, ali ga je ujak zapustio, pod stare dane je bio i bolezljiv, a kad je umro jos je tri godine tako stajalo. pa sam ja prosle zime poceo s krcenjem. ove sam zime nastavio s gornjim dijelom, nije jos sve gotovo, pri kraju sam. za sada sam se fokusirao na stabla, dracu i grmlje da mogu preorati. bude li zdravlja, dogodine se mogu zabavljati odnosenjem kamencica. kod nas ima jako puno kamenja, sam vrt je nastao odnosenjem veceg kamenja koje se slaze u suhozide (gromace), a kad ga ima puno previse, onda se prave i hrpe (paluni) ili sire povisene staze (barbakani). mukom se od kamenja otimalo zemlju za obradjivanje.

Gost

Anonymous
Gost

a nece biti ni komaraca  Zubo cesnjak se ni ne oseca u njivi
neznam za te listice ... nane

Gost

Anonymous
Gost

rollo tomasi ::
Anabela ::rollo , pa koliko je to veliko ? otkad je iskrceno ? jel zemlja odatle ili se donosila ?
paaaaaaa ... pricajjjj

vrt ima sesto kvadrata. ovo sto se vidi na slici je donji dio. to je nekad vec bio vrt, ali ga je ujak zapustio, pod stare dane je bio i bolezljiv, a kad je umro jos je tri godine tako stajalo. pa sam ja prosle zime poceo s krcenjem. ove sam zime nastavio s gornjim dijelom, nije jos sve gotovo, pri kraju sam. za sada sam se fokusirao na stabla, dracu i grmlje da mogu preorati. bude li zdravlja, dogodine se mogu zabavljati odnosenjem kamencica. kod nas ima jako puno kamenja, sam vrt je nastao odnosenjem veceg kamenja koje se slaze u suhozide (gromace), a kad ga ima puno previse, onda se prave i hrpe (paluni) ili sire povisene staze (barbakani).  mukom se od kamenja otimalo zemlju za obradjivanje.

pa znaaam , zato te i pitam ... svaki centimetar mora proci kroz ruke
al dobro uhvatio si se posla ... steta da stoji kad si vec tu ... a opet treba i bolje iskoristiti
moras nesto jos smisliti

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 39 od 43]

Idi na stranu : Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu